Sezon: Otwarte Mistrzostwa Wrocławia 2020
Kolejka:2 / 6
Rodzaj gier: Singiel
Obsługa turnieju:

Opis

UWAGA. W ZWIĄZKU Z OGRANICZENIAMI NA OBIEKCIE W TURNIEJU (DO ODWOŁANIA) MOGĄ JEDNOCZEŚNIE PRZEBYWAĆ NA HALI MAX.32 OSOBY. Z TEJ PRZYCZYNY BĘDĄ OGRANICZANE ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW.

KORTY DO ROZGRZEWKI UDOSTĘPNIONE ZOSTANĄ O 8.30.
O 9.00 rozpoczynają się gry kategorii młodzieżowych.
O 10.30 rozpoczynają się gry DLA KATEGORII KOBIET, 40+ I OPEN (ew. zmiany z zgłoszeniach możliwe do godz. 10.00!!).

Turnieje rozgrywane są w oparciu o przepisy Polskiego Związku Badmintona i regulamin Otwartych Mistrzostw Miasta Wrocławia 2020 r., gdzie Sędzia Główny turnieju jest osobą decyzyjną w sprawach spornych.

Mecz rozgrywany jest do 2 (dwóch) wygranych setów we wszystkich kategoriach wiekowych (2:0, 2:1) do 15 punktów, gdzie 15-sty punkt jest puntem kończącym każdy set – bez przedłużania i bez konieczności uzyskania dwupunktowej przewagi.

Gra powinna być ciągła od pierwszego serwisu do zakończenia meczu. Przerwa jest tylko między setami (2 i 3) – i nie może przekroczyć 120 sek.

W sytuacji, gdy Zawodnik będzie przedłużał grę odpoczywając lub wykonując inne czynności przeszkadzające w grze przeciwnikowi, Sędzia Główny kolejno: może zwrócić uwagę graczowi, zaproponować Sędziego prowadzącego mecz (lub sam może ten mecz sędziować), przy przedłużających się przerwach między akcjami Sędzia może przerwać mecz i zdyskwalifikować Zawodnika przedłużającego grę. Między rozgrywanymi akcjami nie ma przerw w grze – jest czas na podniesienie lotki i ustawienie się do gry.

Turnieje rozgrywane są tylko w grach pojedynczych- singiel kobiet i singiel mężczyzn.

Dana kategoria jest rozgrywana pod warunkiem, zgłoszenia się do niej co najmniej 4 zawodników.

Turnieje w roku 2020 r. są turniejami otwartymi.

Uczestnicy są rozstawiani wg rankingu aktualnego sezonu rozgrywek (roku).

Turnieje są punktowane. Zawodnik może brać udział we wszystkich 6-ciu turniejach, jednak do ostatecznego rankingu wybiera się 4 najlepsze wyniki uzyskane w roku 2020.

Po ostatnim turnieju następuje ceremonia nagrodzenia najlepszych uczestników z całego cyklu turniejów.

Informacje: [email protected]